Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowania komunikacyjne
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Odszkodowania komunikacyjne (6)Odszkodowania komunikacyjne to temat, w którym lepiej jest się orientować. Poniżej kilka ważnych definicji i informacji:
Ubezpieczeniowa klauzula prolongacyjna – jest to automatyczne zawarcie kolejnej polisy OC, bez konieczności złożenia podpisu przez Klienta. Występuje, wtedy gdy posiadacz pojazdu nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu jednego roku, na który umowa ubezpieczenia OC komunikacyjnego została zawarta, nie powiadomi pisemnie towarzystwa ubezpieczeniowego o jej wypowiedzeniu. Automatycznie wznowiona polisa jest zawierana na kolejny rok. Należy pamiętać, że klauzula prolongacyjna nie dotyczy polis, nabytych wraz z zakupem pojazdu (tzw. Polis zbywcy samochodów)
Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny (UFG) – niezależna instytucja, która zajmuje się wypłatą odszkodowań poszkodowanym w wypadkach i stłuczkach drogowych, spowodowanych przez nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów oraz nieubezpieczonych rolników. UFG wypłaca także odszkodowania poszkodowanym w wypadkach drogowych, gdy sprawca szkody nie został rozpoznany (np. skutecznie uciekł z miejsca wypadku).
Wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych mają ustawowy obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, popularnie zwane OC. Gdy jednak, ktoś zaniecha spełnienia tego obowiązku, to UFG nakłada na niego dotkliwą karę finansową.

Podobne wpisy o samochodach i transporcie:

Slowa kluczowe: księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kostka fakturowana producent, Szamba Betonowe Lesko, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Fotoodmładzanie żary, Minikoparka Gorlice, CPE Gliwice, etykiety inspekcyjne na zamówienie, armatura łazienkowa Apavisa, GAP Fakturowy BMW, endoskop laryngologiczny sinutronic

About the author /


Related Articles

Ostatnio dodane: